Personal
 
  
Skolledning
Oskarsson, Olof Rektor
olof.oskarsson@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 31
 
Nilsson, Christer Programrektor NA
christer.nilsson@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 59
 
Undén, Sara Programrektor Sprint, Schema
sara.unden@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 32
 
Boierth, Susanna Biträdande skolledare SA
susanna.boierth@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 58
 
 
Administration
 
Nordqvist, Anna-Karin Skoladministratör
anna.karin.nordqvist@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 34
 
Larsson, Agneta Skoladministratör
agneta.larsson@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 36
 
 
Lärare
 
Alexandersson Västberg, Sofi
sofi.alexandersson.vastberg@rosendalsgymnasiet.se
 
Andersson, Thomas
thomas.andersson@rosendalsgymnasiet.se
 
Andersson, Torsten
torsten.andersson@rosendalsgymnasiet.se
 
Baum, Maria Margareta
maria.baum@rosendalsgymnasiet.se
 
Björkelid, Anders
anders.bjorkelid@rosendalsgymnasiet.se
 
Blomgren, Lars
lars.blomgren@rosendalsgymnasiet.se
 
Brändén, Pelle
pelle.branden@rosendalsgymnasiet.se
 
Carlsson, Karin
karin.carlsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Dagberg Niva, Mikael
annika.ehn.magnusson@rosendalsgymnasiet.se
 
Elgenstierna, Tony
tony.elgenstierna@rosendalsgymnasiet.se
 
Eriksson, Bert
bert.eriksson@rosendalsgymnasiet.se
 
Eriksson, Henrik
henrik.eriksson@rosendalsgymnasiet.se
 
Erlandsson, David
david.erlandsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Frändén, David
david.franden@rosendalsgymnasiet.se
 
Gabrielsson, Olle
olle.gabrielsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Gabrielsson, Maria
maria.gabrielsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Halling, Siw-Inger
siw.inger.halling@rosendalsgymnasiet.se
 
Hellberg, Tobias
tobias.hellberg@rosendalsgymnasiet.se
 
Hilton-Brown, Josefin
josefin.hilton.brown@rosendalsgymnasiet.se
 
Håkansson, Carl
calle.hakansson@rosendalsgymnasiet.se
 
Jansson, Olov
olov.jansson@rosendalsgymnasiet.se
 
Johansson, Emma
emma.johansson@rosendalsgymnasiet.se
 
Jonsson, Karin (Specialpedagog)
karin.jonsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Kalat, Anders
anders.kalat@rosendalsgymnasiet.se
 
Kalat, Karolina
karolina.kalat@rosendalsgymnasiet.se
 
Labbaci, Elisabeth
elisabeth.labbaci@rosendalsgymnasiet.se
 
Lantz Olsson, Anneli
anneli.lantz.olsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Lejon, Maria
maria.leijon@rosendalsgymnasiet.se
 
Leverbeck, Kerstin
kerstin.leverbeck@rosendalsgymnasiet.se
 
Lindholm, Anders
anders.lindholm@rosendalsgymnasiet.se
 
Ljunggren, Nadja
nadja.ljunggren@rosendalsgymnasiet.se
 
Lomas, Keith
keith.lomas@rosendalsgymnasiet.se
 
Magnusson Ehn, Annika
annika.ehn.magnusson@rosendalsgymnasiet.se
 
Matsson, Olle Lennart
olle.lennart.matsson@rosendalsgymnasiet.se
 
Mellberg, Sofie
sofie.mellberg@rosendalsgymnasiet.se
 
Naud Björklund, Florence
florence.bjorklund@rosendalsgymnasiet.se
 
Nicklasson, Hans
hans.nicklasson@rosendalsgymnasiet.se
 
Brennan Nnamaka, Lisa
lisa.nnamaka@rosendalsgymnasiet.se
 
Pirander, Nina
nina.pirander@rosendalsgymnasiet.se
 
Ridefelt, Åsa
asa.ridefelt@rosendalsgymnasiet.se
 
Ringmar, Cecilia
cecilia.ringmar@rosendalsgymnasiet.se
 
Robinson, Clifford
cliff.robinson@rosendalsgymnasiet.se
 
Sillén, Fredrik
frederik.sillen@rosendalsgymnasiet.se
 
Sitell, Karl
karl.sitell@rosendalsgymnasiet.se
 
Sjöholm, Pelle
pelle.sjoholm@rosendalsgymnasiet.se
 
Solum, Ida
ida.solum@rosendalsgymnasiet.se
 
Watson J:R Straarup, Frederik
frederik.straarup@rosendalsgymnasiet.se
 
Strand, Mats
mats.strand@rosendalsgymnasiet.se
 
Stråe, Peter
peter.strae@rosendalsgymnasiet.se
 
Strömberg, Evabritt
evabritt.stromberg@rosendalsgymnasiet.se
 
Söder, Mattias
mattias.soder@rosendalsgymnasiet.se
 
Wellhagen, Lena
lena.wellhagen@rosendalsgymnasiet.se
 
Wittfooth, Sanne
sanne.wittfooth@rosendalsgymnasiet.se
 
Zetterström, Erik
erik.zetterstrom@rosendalsgymnasiet.se
 
Åström, Marléne
marlene.astrom@rosendalsgymnasiet.se
 
 
Elevhälsa
 
Frid Björkbom, Anneli Skolsköterska
annelie.fridh.bjorkbom@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 55
 
Fagerman, Sarah Kurator
sarah.fagerman@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 51
 
Jonsson, Karin Specialpedagog
karin.jonsson@rosendalsgymnasiet.se
 
 
Olof-Ors, Lena Studie- och yrkesvägledare Gy
lena.olofors@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 52, mob 076-772 74 35
 
Beckman, Anna Studie- och yrkesvägledare Sprint
anna.beckman@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 57, mob 072-519 76 66
 
 
Övrig personal
 
Pärssinen, Marcus IT-tekniker
marcus.parssinen@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 54
 
Söderman, Hans IT-samordnare, lokalansvarig
hans.soderman@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 37
 
Wojcik, Mark Institutionstekniker
mark.wojcik@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 39
 
Duric, Slobodan Biblioteksassistent
slobodan.duric@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 53
 
Åström, Lisa Bibliotekarie
lisa.astrom@rosendalsgymnasiet.se
Tel 727 33 53
 

 
 
«tillbaka